Strona główna Blog 10 najchętniej wybieranych modeli samochodów do floty firmowej w 2025 roku

10 najchętniej wybieranych modeli samochodów do floty firmowej w 2025 roku

Aktualności
Opublikowano: 10.11.2024

Sprawne funkcjonowanie wielu firm byłoby praktycznie niemożliwe bez samochodu. Aby dokonać trafnego wyboru podczas planowania uzupełnienia i rozbudowy floty samochodowej, warto starannie rozważyć wszystkie dostępne opcje. Oto 10 modeli samochodów, które cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców w nadchodzącym roku 2025!

Firmowy samochód 2025 – na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie lub leasingu samochodów firmowych warto kierować się kilkoma ważnymi czynnikami. Najważniejsze są w tym przypadku względy ekonomiczne, czyli koszt nabycia pojazdu, sposób jego finansowania oraz koszty eksploatacyjne auta. To dlatego chętnie wybierane są m.in. samochody z małym spalaniem

Równie istotne jest to, jak będzie wyglądać serwisowanie i ubezpieczenie samochodów w firmie, ponieważ profesjonalny serwis floty samochodowej jest niezwykle ważnym elementem optymalnego zarządzania pojazdami firmowymi.

Najlepsze samochody flotowe – auta osobowe do firmy

Podstawą floty przedsiębiorstw z sektora usługowego są pojazdy osobowe do ekonomicznej jazdy miejskiej. Przedsiębiorcy najczęściej zwracają uwagę na spalanie i poziom emisji spalin. Jeśli chodzi o nowe auta, 2025 to rok, w którym specjaliści ds. floty samochodowej zauważą wyraźny zwrot w kierunku napędu elektrycznego i hybrydowego. 

Będą się też liczyły niewielkie rozmiary samochodów ułatwiające parkowanie w mieście, ekologiczne materiały, optymalne wykorzystanie energii oraz zasięg. Dostępność części zamiennych do aut znanych marek przełoży się na możliwość szybkich napraw i skrócenie przestoju pojazdu w serwisie. 

Oto najciekawsze propozycje samochodów z napędem hybrydowym dla firm (za rankingiem mamgo.pl):

  1. Toyota Yaris Hybrid – mało awaryjny samochód flotowy o bardzo niskim spalaniu wynoszącym średnio 4,6 l/100 km. Zapewnia niezwykle wydajną i komfortową jazdę na niewielkich dystansach;
  2. Toyota Prius Plug-in Hybrid – spalanie w mieście wynosi od 4,5 do 5,5 l/100 km. Połączenie silnika elektrycznego i spalinowego pozwala na oszczędność paliwa;
  3. Kia XCeed PHEV – ekonomiczne i dynamiczne, komfortowe auto idealne do jazdy na krótkich dystansach. 

Warto pamiętać o tym, że nawet najlepsze auta wymagają serwisowania i napraw. Wybór profesjonalnego i nowoczesnego serwisu z dostępem do aplikacji mobilnej pozwoli na bieżąco monitorować postępy prac. Możliwość wynajmu samochodu zastępczego na czas naprawy pozwoli na uniknięcie przerw spowodowanych brakiem mobilności pracowników.

Samochody 2025 do firmy – napęd elektryczny

Najlepszy samochód elektryczny do firmy to również cichy i szybki pojazd elektryczny. Z uwagi na brak silnika spalinowego, elektryki to samochody mało awaryjne i zeroemisyjne. Zasięg po naładowaniu jest odpowiedni do poruszania się po mieście (często jest to nawet kilkaset km) i to właśnie on jest najważniejszym parametrem w przypadku aut elektrycznych. Co ciekawe, koszty eksploatacji nowych samochodów elektrycznych 2025 są zwykle niższe niż koszty utrzymania samochodów spalinowych. 

Dodatkowo, w 2025 nadal będą działać programy dofinansowania zakupu aut elektrycznych do firm, a wiosną mają zostać wznowione dopłaty do leasingu w ramach programu „Mój elektryk”, co z pewnością będzie przemawiać za opłacalnością tego rozwiązania.

Oto wybrane propozycje aut elektrycznych do firmy (źródło: https://www.otomoto.pl/news/najlepsze-samochody-elektryczne-2024-ranking-i-porownanie-modeli-oml):

  1. BMW iX xDrive – to bezpieczne auto wyróżnia się nowoczesnym designem i wyjątkowymi osiągami. Jest szybkim i dynamicznym przedstawicielem segmentu samochodów elektrycznych o imponującym zasięgu 610 km;
  2. Hyundai IONIQ 6 – auto o zasięgu 555 km z opcją ultraszybkiego ładowania. Zaledwie 15 minut ładowania zwiększa jego zasięg o 351 km. We wnętrzu zastosowano ekologiczne materiały z recyklingu oraz surowce z trzciny cukrowej.

Warto na bieżąco śledzić premiery aut 2025, które przyniosą ciekawe propozycje pojazdów dla firm.

Ekonomiczne samochody spalinowe do firmy

Pojazdy z klasycznymi silnikami spalinowymi to propozycja dla osób przyzwyczajonych do tradycyjnych rozwiązań:

  1. Toyota Corolla Sedan – ekonomiczne i komfortowe auto do jazdy po mieście i poza nim. Jest to auto flotowe z przestronnym wnętrzem i wygodnymi fotelami. Pojazdy wyposażone są w systemy umożliwiające bezpieczną jazdę. Niskie zużycie paliwa i prosty serwis to gwarancja optymalizacji kosztów eksploatacji auta;
  2. Renault Clio – samochody marki Renault to sposób na flotę firmową bez konieczności ponoszenia wysokich nakładów. Przedsiębiorstwa zainteresowane oszczędnościami powinny zainteresować się opcją zakupu auta z drugiej ręki. Najlepsze auta do 50 tys. zł to m.in. używane Clio z wolnossącym silnikiem idealnie sprawdzającym się w miejskiej jeździe. 

Warto wybierać auta z pewną historią serwisową i ubezpieczeniową. Dalsze serwisowanie takich pojazdów zwykle przebiega bez nieprzyjemnych niespodzianek.

Wymiana floty samochodowej w firmie – większe modele

Połączenie niskiego spalania i dużej przestrzeni transportowej jest odpowiednim wyborem dla wielu branż. Najpopularniejsze samochody flotowe w 2025 to również większe kombi vany oraz SUV-y (za rankingiem znajdującym się na stronie rankomat.pl: https://rankomat.pl/samochod/najlepsze-suv-y-na-rynku):

  1. Toyota RAV4 – doskonały przykład ekonomicznego samochodu firmowego. Toyoty to ekonomiczne i bezpieczne auta. Spalanie w tym modelu to 5,6 l/100 km. Zaletą jest też duża pojemność bagażnika wynosząca max. 1690 l;
  2. Dacia Duster – tani w utrzymaniu SUV należący do kategorii najlepszych aut do 100 tys. zł. Niezawodna konstrukcja i nowoczesne systemy zapewniają komfort jazdy. Bagażnik można powiększyć do pojemności ponad 1600 l;
  3. Hyundai Tucson – znany i lubiany model dostępny w wersji diesel, benzynowej i hybrydowej. Maksymalna pojemność bagażnika to 616 l. 

Uzupełnij swoją flotę w nowoczesne i ekonomiczne auta firmowe. Pamiętaj o tym, by wybrać samochody dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa i jego możliwości finansowych. Zwróć uwagę na profesjonalny serwis, by przedłużyć żywotność pojazdów i uniknąć przestojów wynikających z napraw i innych nieprzewidzianych wydarzeń.