Strona główna Blog Serwis aut flotowych – likwidacja szkód, lakierowanie oraz naprawy

Serwis aut flotowych – likwidacja szkód, lakierowanie oraz naprawy

Aktualności
Opublikowano: 29.04.2024

Szukasz wiarygodnego serwisu samochodów flotowych? Wysokie koszty obsługi w autoryzowanych warsztatach mogą zniechęcać  do korzystania z ich usług. Dlatego CHS wprowadza dla Twojej firmy serwis aut flotowych zoptymalizowany pod kątem kosztów i minimalizujący czas oczekiwania. Przyjrzyj się, jak przeprowadzamy naprawy blacharskie i lakiernicze flot!

Jak wygląda likwidacja szkód dla floty z CHS

Dlaczego powierzenie nam floty pojazdów przyniesie korzyści Twojej firmie? Przede wszystkim stworzyliśmy unikalny sposób obsługi klientów, co powoduje, że likwidacja szkód dla floty jest szybsza i na bardzo wysokim poziomie. Współpracujemy z rozlokowanymi w całej Polsce warsztatami, w których dokonywane są naprawy blacharsko–lakiernicze. Indywidualne warunki handlowe z naszymi partnerami i najwyższa jakość analizy każdego przypadku sprzyja zmniejszeniu kosztów.

W jakich krokach realizujemy proces naprawy aut flotowych?

 1. Wszystko rozpoczyna się od kontaktu z naszym działem obsługi klienta, który jest dostępny przez całą dobę. Przyjęcie zlecenia rozpoczyna proces likwidacji szkody komunikacyjnej.
 2. Następuje odbiór pojazdu z wyznaczonego miejsca i udostępnienie auta zastępczego.
 3. Nasi rzeczoznawcy dokładnie analizują uszkodzenie, by przewidzieć zakres prac oraz dobór materiałów, oraz sposobu likwidacji szkody.
 4. Rozpoczyna się naprawa samochodów flotowych w wybranym warsztacie. Postępy prac możesz śledzić w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej.
 5. Po zakończeniu prac auto zostaje zwrócone w wybrane miejsce.

Jakie naprawy blacharskie realizuje serwis samochodów flotowych CHS?

Obsługa pojazdów flotowych obejmuje przede wszystkim naprawy mechaniczne, blacharskie oraz lakiernicze. Intensywnie eksploatowane auta są narażone na uszkodzenia wywołane z winy kierującego lub powstałe na skutek przypadkowego zdarzenia. Naprawa  aut flotowych jest konieczna do dalszego wykorzystywania pojazdu w celach służbowych. Uszkodzenia są usuwane w CHS dzięki opracowaniu sprawnego procesu. Zwykle jest realizowany w następujących krokach:

 • Ocena uszkodzenia. Rzeczoznawca dokładnie analizuje powstałe szkody i ocenia, które elementy należy wymienić, a które z nich mogą zostać naprawione. Od skrupulatności rzeczoznawcy zależy, czy szkoda zostanie wyeliminowana w całości i jakie koszty poniesie klient.
 • Wymiana/naprawa wadliwych elementów karoserii. W tym kroku specjaliści w warsztacie wykonują prace blacharskie. Podczas demontażu uszkodzonych elementów w warunkach serwisowych ostatecznie określa się technologię naprawy oraz kwalifikuje które części wymagają naprawy a które należy wymienić.

W taki sposób specjaliści z serwisów sieci CHS realizują naprawy karoserii aut flotowych. Od jakości tych prac zależy bezpieczeństwo prowadzenia pojazdów i ich stan w kolejnych latach. Jednak na tym zakres naszego wsparcia dla flot się nie kończy. Po zakończeniu naprawy elementów karoserii następuje proces naprawy powłok lakierniczych.

Jak przebiega lakierowanie pojazdów flotowych w CHS?

Równie ważnym krokiem w procesie likwidacji szkód są prace lakiernicze samochodów flotowych. Po zakończeniu naprawy karoserii następuje przygotowanie elementów do lakierowania. Nasze warsztaty partnerskie realizują lakierowanie pojazdów flotowych w następujących krokach:

 • Przygotowanie powierzchni. Każda część podlegająca naprawie musi zostać wcześniej właściwie przygotowana. Między innymi wyrównana, odpylona i odtłuszczona . Nie może być na niej żadnych nierówności czy nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń 
 • Zabezpieczanie sąsiednich elementów. Jeśli lakierowana część nie może zostać zdemontowana z karoserii auta, lakiernicy zabezpieczają obszar nadwozia, który nie podlega malowaniu.
 • Nakładanie podkładu. Dla uzyskania zabezpieczenia przed korozją oraz podniesienia przyczepności warstwy bazowej aplikowany jest podkład. Po jego wyschnięciu wykonuje się szlifowanie w wariancie na mokro lub na sucho.
 • Lakierowanie. Po wcześniejszym przygotowaniu części, w zależności od potrzeb nanoszona jest jedna lub więcej warstw lakieru.
 • Polerowanie. Po wysuszeniu powłoki wierzchniej specjaliści dokonują polerowania elementu.

Końcowym elementem zakończenia naprawy blacharsko lakierniczej są prace związane z uzbrojeniem pojazdu we wcześniej zdemontowane elementy, takie jak tapicerka, oświetlenie, listwy ochronne itd.

Następnie pojazd jest myty i podlega dokładnej ocenie jakości wykonanych prac. Specjalista dokładnie weryfikuje między innymi czy wszystkie części zostały naprawione i wymienione, czy zostały właściwie spasowane, kolor lakieru został odpowiednio dobrany oraz czy na lakierowanej powierzchni nie ma żadnych zanieczyszczeń czy zacieków. 

Dlaczego warto wybrać CHS jako serwis dla floty?

Duża liczba aut firmowych może generować nieprzewidziane koszty związane z likwidacją szkód komunikacyjnych. Nawet pozornie niewielka oszczędność powoduje, że w budżecie zostaną środki np. na kolejne auto. Dlatego tak ważne jest zoptymalizowanie wydatków zwłaszcza w obsłudze serwisowej floty.

Dzięki dokładnej analizie przypadku, indywidualnemu dobraniu technologii naprawy i doskonałym relacjom z partnerskimi warsztatami możemy zaoferować oszczędności nawet o 30% w porównaniu do kosztorysów bez wprowadzonej optymalizacji  autoryzowanych serwisów.

Indywidualne podejście do klienta oraz nastawienie na długofalową relację powodują, że pod naszymi skrzydłami znajduje się ponad 17 000 aut należących do firm w całej Polsce.

Co więcej, nie poprzestajemy jedynie na optymalizowaniu procesu likwidacji szkody. Nasi klienci mają dostęp do samochodów zastępczych tej samej klasy, dlatego nie ryzykują strat finansowych na skutek przestojów. W momencie odbioru pojazdu partnerzy serwisowi  udostępniają drugi samochód ekwiwalentnej klasy.. Następnie po zrealizowanej i zweryfikowanej naprawie w ramach usługi D2D auto flotowe jest podstawiane z powrotem.

Postaw na stałą współpracę z CHS!

Likwidacja szkody dla floty nigdy nie była prostsza. Przejrzysty proces obsługi i naprawy pojazdów służbowych jest wyznacznikiem CHS. W ten sposób zapewniamy naszym klientom najwyższą jakość, oszczędności czasu i pieniędzy w serwisie aut. Aby dołączyć do grona zadowolonych firm korzystających z naszych usług, wybierz preferowaną formę kontaktu i podaj swoje oczekiwania. Nasi specjaliści skontaktuj się z Tobą w celu przedstawienia indywidualnej oferty.