Strona główna Blog Serwis auta – polski serwis floty samochodowej w firmie

Serwis auta – polski serwis floty samochodowej w firmie

Artykuły
Opublikowano: 22.03.2024

Szybko, sprawnie i bez zbędnych kosztów. Masz flotę pojazdów i szukasz partnera, który zapewni Ci wsparcie w nagłych sytuacjach? Prowadzimy serwis aut flotowych dla firm zlokalizowanych w całej Polsce. Naprawy blacharskie, lakiernicze oraz likwidacja szkód  to nasza codzienność. Zerknij poniżej, by poznać wszystkie cechy polskiego serwisu Twojej floty!

Dlaczego korzystać z serwisu auta flotowego?

Każdy przedsiębiorca, która ma kilka lub kilkanaście aut, szuka szybkiej, rzetelnej i atrakcyjnej finansowo naprawy. To właśnie dlatego tak wielu Klientów zgłasza się do nas. Prowadzimy serwis aut leasingowych, firmowych i całych flot, by zmaksymalizować zyski naszych kontrahentów i zminimalizować przestoje w firmach.

Co jeszcze sprawia, że polski serwis floty jest tak popularny na rodzimym rynku? Oto kilka benefitów, których możesz oczekiwać:

 • obniżenie kosztów naprawy pojazdów nawet o 30%;
 • skrócenie czasu oczekiwania na realizację naprawy średnio do 6 dni;
 • samochód zastępczy na czas naprawy;
 • odbiór pojazdy z miejsca zdarzenia i dostarczenie go do siedziby firmy po serwisie;
 • możliwość fakturowania zbiorczego;
 • opcja monitorowania w czasie rzeczywistym aktualnego statusu naprawy pojazdu.

Wszystko to sprawia, że nasz serwis auta w leasingu wyróżnia się na tle podobnych propozycji rynkowych. Aktualnie opiekujemy się ponad 17 000 aut, które służą firmom w całej Polsce. Dzięki rozbudowanej sieci partnerskich serwisów i zaangażowaniu mobilnych rzeczoznawców nie narażamy naszych Klientów na niepotrzebne koszty. Rozlokowane w całym kraju specjalistyczne warsztaty zapewniają niezawodną naprawę i bieżący serwis auta, które należy do floty lub zostało wzięte w leasing.

Jakie działania podejmujemy ?

Zakres wsparcia dla naszych Klientów jest kompleksowy. Naprawa flot samochodowych jest naszym priorytetem, dlatego możesz liczyć na pełne wsparcie na chwilę po nieszczęśliwym zdarzeniu. Jakie czynności podejmujemy, jako autoserwis, by flota Twojej firmy była gotowa do działania? To przede wszystkim:

 • likwidacja szkód komunikacyjnych bez względu na ich rodzaj;
 • zapewnienie mobilności dzięki autom zastępczym;
 • dostępność konsultantów na infolinii przez całą dobę;
 • wsparcie rzeczoznawców w kontekście kontroli jakości napraw;
 • optymalizacja kosztów;
 • wybór wielu sposobów naprawy od tradycyjnej, przez SMART po PDR dla Twojej wygody.

Jak widzisz, serwis auta realizowany jest w sposób zoptymalizowany. Nasz polski serwis flotowy jest zorganizowany tak, by zminimalizować straty czasu i środków po Twojej stronie. Wypracowaliśmy metody weryfikacji, likwidacji szkody i kontrolowania kosztów na bieżące serwisy, co wpływa na wysoki poziom zadowolenia naszych partnerów w całej Polsce.

Jakie korzyści odniesiesz z polskiego serwisu floty?

Dlaczego jeszcze serwis floty właśnie u nas jest świetnym rozwiązaniem dla Twojego biznesu? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że jako przedsiębiorca nie zawsze jesteś właścicielem pojazdu. Serwis auta w leasingu obarczony jest dodatkowymi obostrzeniami, które wynikają z postanowień zapisanych w OWUL (Ogólne Warunki Umowy Leasingowej). To właśnie tam znajdziesz najważniejsze informacje, jak ma być naprawiana Twoja flota. Serwis jest więc zgodny z postanowieniami uzgodnionymi przez strony i wynika bezpośrednio z umowy. Są jednak pewne warunki, które mogą zależeć od Ciebie.

Dla wielu przedsiębiorców naprawa samochodów firmowych to dodatkowy koszt, dlatego próbują go zmniejszyć w możliwym dostępnym stopniu. Warto jednak pamiętać, że w przypadku zwrotu, serwis auta ma ogromne znaczenie dla obliczenia aktualnej wartości pojazdu. By nie narazić się na dodatkowe koszty po wygaśnięciu umowy leasingu, spora liczba przedsiębiorców decyduje się na serwis aut firmowych w autoryzowanych serwisach. Współpracujemy z najlepszymi warsztatami, co sprzyja zachowaniu najwyższej jakości naprawy bez względu na rodzaj uszkodzenia. To sprawia, że serwis auta w leasingu w Twojej firmie zapewnia Ci spokój i komfort użytkowania.

Co musisz zrobić, by serwisować flotę w naszej firmie?

Masz do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich to kontakt w dowolnym momencie, zanim serwis auta będzie potrzebny. To rekomendowana forma nawiązania współpracy. Dzięki temu, że skontaktujesz się z nami wcześniej, możesz liczyć na pełne dopasowanie oferty do Twoich potrzeb. Jako polski serwis floty zajmiemy się dowolną ilością pojazdów, które nam wskażesz. To sprawi, że w dowolnym momencie zyskasz ochronę profesjonalnych warsztatów, gdy tylko pojawi się taka potrzeba.

Druga opcja, by wybrać nasz serwis samochodów firmowych to oczekiwanie na szkodę. W sytuacji awarii lub zdarzenia drogowego możesz skontaktować się z nami i skorzystać z obliczonej na Twoje potrzeby oferty. Do Twojego użytku oddajemy całodobową infolinię, więc nie ma znaczenia, o jakiej porze będziesz potrzebować pomocy. Oczywiście szukanie wsparcia dopiero w momencie szkody jest stresujące. Jednak jako doświadczony autoserwis wiemy, że flota nie zawsze jest od razu objęta ochroną firmy likwidującej szkody. Często myśli się o tym dopiero w momencie jej powstania.

Na czym polega serwis auta w leasingu?

A co jeśli masz jedno auto na firmę wzięte w leasing i chcesz je serwisować? Dla nas nie ma znaczenia, czy interesuje Cię serwis auta, czy naprawa flot firmowych. Zapewniamy wszystko, co niezbędne, by zatroszczyć się o pojazd, który służy Ci na potrzeby zadań służbowych.

Możesz powierzyć nam pełną kontrolę na serwisowaniem Twojego pojazdu. Mowa o takich czynnościach jak:

 • serwis olejowy;
 • wymiana ogumienia;
 • naprawa usterek wynikających z normalnej eksploatacji;
 • likwidacja szkody z winy innego kierowcy;
 • likwidacja szkody z Twojej winy.

Wszystkie czynności, które podejmujemy jako autoserwis flot i aut leasingowych są dopasowane do umowy zawartej między Tobą a leasingodawcą. Najczęściej stanowi ona, że pojazd powinien być serwisowany na koszt leasingobiorcy, chyba że opłata za cykliczne przeglądy techniczne i podstawowe wydatki związane z eksploatacją zostały wliczone w ratę leasingu. Jednak większość naszych Klientów samodzielnie opłaca takie naprawy.

Kolejna kwestia to miejsce serwisowania auta w leasingu. OWUL stanowią najczęściej, że są to warsztaty ASO . Termin ten oznacza Autoryzowaną Stację Obsługi.Druga możliwość to korzystanie z serwisów współpracujących z Leasingiem, którymi mogą być zarówno serwisy autoryzowane jak i nieautoryzowane.W tym wypadku umowa wskazuje, że serwis auta i naprawa mogą być realizowane również w warsztatach współpracujących z leasingodawcą, jako właścicielem pojazdu.

Naprawa aut firmowych w naszej firmie zawsze jest zgodna z postanowieniami umowy leasingowej. Dlatego możesz powierzyć nam swój pojazd w dowolnym momencie.

Rozpocznij współpracę z CHS właśnie teraz!

Teraz możesz rozpocząć współpracę z CHS, by serwisować swoje auta firmowe w najlepszy możliwy sposób. Zapewniamy wsparcie naszych ekspertów bez względu na to, gdzie w Polsce mieści się Twoja firma. Doskonałe relacje z profesjonalnymi warsztatami rozlokowanymi w całym kraju pozwalają nam obniżyć koszty napraw bez zmniejszania jakości serwisu. Dlatego zapraszamy do skorzystania z dowolnej metody kontaktu i rozpoczęcia współpracy. Zapewnij sobie bezpieczeństwo dla aut firmowych i oszczędzaj swoje środki mądrze!